MAALIMINE

Katsetame erinevaid tehnikaid ja töövõtteid. Värvide abiga kujutame ümbritsevat maailma ja emotsioone. Maalimine vesilahustuvate kattevärvidega (guašš- ja akrüülvärvid, akvarellid) ning katsetame pastellmaali . Erinevad pinnatehnikad ja koloriidilahendused. Vaikelust fantaasiapildini.

VORMIÕPETUS

Modelleerime savist keraamilisi skulptuure ja esemeid. Kasutame vahel ka klaasi ja paberit 3D objektide tegemiseks. Savist modelleerimine ja vormimine, kasutades esemete põletamist ja ka glasuurimist. Erinevad õõnesvormid, funktsionaalsed tarbenõud. Põhirõhuga vormisiluetile. Kulptuur paberist savini. Modelleerimine, voltimine, vormimine, valamine erinevaid materjale kasutades. Põhirõhuga loomariigile.

JOONISTAMINE

Oma ideede teostamiseks on vajalikud tehnilised oskused. Kaotamaks ära hirmu, et mõte on hea, aga käsi ei jõua järele. Nii on meie õppekavas ka traditsioonilised joonistamise tehnikad ja natüürmordid. Iga aastaga on järjest olulisemaks saanud loomingulist vabadust pakkuvad teemad, mis nõuavad sügavuti uurimist, abimaterjalide otsimist, iseendasse vaatamist ja ümbritseva keskkonnaga suhestumist. Kursusel lähtume põhimõttest kergemalt raskemale, lihtsamalt keerukamale.

KUNSTILUGU

Tutvume ülevaatlikult kunstiajaloo ja tuntud kunstnikega. Loome seoseid kunsti ja ühiskonna arengu vahel, analüüsime kunstiteoseid ning kogume inspiratsiooni.

VABAAINED

Arvutigraafika

Õpime tundma lihtsamaid graafikaprogramme. Kasutame graafikalauda digijoonistuste ja maalide loomiseks. Õpime looma faile ja paigutama neid kaustadesse, joonistama erinevaid kujundeid, kolmemõõtmelisi pilte, kasutama valgust ja varju, erinevaid joone- ja värvivalikuid, joonistame õnnitluskaarte, õpime perspektiivi põhitõdesid. Valmivad tööd: Facebooki/isikliku blogi päise kujundamine, logo kujundamine, firmagraafika, õpilase visiitkaart, kutse kujundamine (sünnipäeva/ürituse kutse) – kollaaž enda/sõprade fotodest, ürituse plakat ja sotsiaalse sisuga plakat, fantaasiamaastik kasutades perspektiivi, liikuva (animeeritud) veebibänneri kujundamine.

Huviringi kuutasu 14.50

Registreerimine toimub siit